در بارداری در خوردن این گیاهان افراط نکنید

در بارداری در خوردن این گیاهان افراط نکنید

طبق آمار به دست آمده بیشترین درصد سقط های خود به خودی در سه ماه اول بارداری اتفاق می افتند که عوامل زیادی در بروز این امر دخیل می باشند که یکی از این عوامل تغذیه است  که اهمیت زیادی دارد ، به طوری که در گذشته تغذیه مناسب عامل مهمی برای پیشگیری از سقط و حفظ جنین به شمار می رفت، در واقع از خوراکی ها به عنوان دارو جهت پیشگیری از سقط استفاده می شد.

در بارداری در خوردن این گیاهان افراط نکنید

در خوردن این گیاهان افراط نکنید

دارچین

یکی از ادویه های پرخاصیت می باشد که به لحاظ دارا بودن انواعی از مواد آنتی اکسیدانی در درمان بسیاری از بیماری ها نقش دارد. با وجود همه خواص درمانی ، این گیاه به عنوان قاعده آور شناخته می شود و خوردن آن در دوران بارداری باید با احتیاط صورت گیرد.

پونه

اسانس پونه با وجود داشتن عطر و طعم خوشایند دارای ماده ای به نام پولگون است که از این رو به عنوان یکی از گیاهان سقط آور شناخته می شود اگر چه حد مجاز آن هنوز به درستی مشخص نیست ، اما در مصرف آن نیز نباید افراط کرد.

آویشن

دم کرده آویشن یک داروی قاعده آور به شمار می رود و اگر چه یکی از ادویه های پرکاربرد می باشد، اما بهتر است مصرف آن در بارداری محدود شود.

بابونه

یکی از دم نوش های متداول بین ایرانیان است که به واسطه داشتن بیوفلاوونوئیدهایی از قبیل apigenin خواص درمانی زیادی دارد، اما برخی از گونه های بابونه به دلیل قاعده آور بودن و ایجاد انقباضات رحمی به عنوان سقط آور شناخته می شود.

منبع: ماهنامه دنیای تغذیه/ شماره 179 

برای خرید دارچین کلیک کنید.

برای خرید پودر آویشن کلیک کنید.

 
تگها : طب سنتی , بارداری
ارسال نظر
* نام شما:

* ایمیل شما: (محرمانه)

* پیام شما:
رتبه: بد            خوب
کد نمایش داده شده را تایپ نمایید:

تازه سازی
طراحی سایت با مهریاسان