غذاهای پروتئینی در طب سنتی

غذاهای پروتئینی در طب سنتی

برای ساخته شدن عضلات مناسب در ورزشکاران ، استفاده از غذاهای سالم پروتئینی بسیار مهم است. که به معرفی تعدادی از آنها می پردازیم.

غذاهای پروتئینی در طب سنتی

تخم مرغ

تخم مرغ یکی از بهترین منابع پروتئینی است که در هر اونس آن 6 گرم پروتئین وجود دارد و بیشتر این پروتئین در قسمت سفید رنگ آن است.

ماهی

ماهی نیز از منابع خوب است که نیاز به صورت منظم در رژیم غذایی شما استفاده شود. ماهی هیچ کربوهیدراتی ندارد و اسیدهای چرب اشباع آن بسیار کم است.

مرغ

مرغ نیز از منابع خوب پروتئینی است که نسبت به گوشت قرمز اسیدهای چرب اشباع کمتری دارد. در هر اونس از سینه مرغ 9 گرم پروتئین وجود دارد.

پنیر

میزان پروتئین موجود در پنیر به مارک و برند آن بستگی دارد. به صورت میانگین یک چهارم قالب از پنیر دارای 7 گرم پروتئین است.

شیر

شیر از منابع غنی پروتئین وی و کازئین است . تا می توانید از شیرهایی که چربی بسیار کمی دارد استفاده کنید. شیر شکلات نیز می تواند به عنوان ماده خوبی برای ورزشکاران پس از ورزش استفاده شود. شیر به دلیل دارابودن آب زیاد می تواند از در هیدراته شدن بدن بعد از ورزش جلوگیری کند.

مغزها

مغزها بهترین اسنک های پروتئینی هستند. بادام زمینی و کره آن و همچنین بادام منابع خوب پروتئینی هستند که می توان در روز از آنها استفاده کرد.

منبع : مجله دنیای تغذیه/ شماره 179

 
تگها : طب سنتی , غذاهای پروتئینی
ارسال نظر
* نام شما:

* ایمیل شما: (محرمانه)

* پیام شما:
رتبه: بد            خوب
کد نمایش داده شده را تایپ نمایید:

تازه سازی
طراحی سایت با مهریاسان