نیازهای غذایی کودکان در سنین ۷ تا ۱۱ سالگی

نیازهای غذایی کودکان در سنین ۷ تا ۱۱ سالگی

نیازهای بدن کودکان به انرژی دراین سنین ,به طور متوسط حدود۲۸۰۰ کالری در ۲۴ ساعت یعنی شبیه افراد بالغ است،به طوری که در سنین ۷ تا ۸ سالگی کمی کمتر و در سنین ۹ تا ۱۰ سالگی کمی بیشتر از افراد بالغ نیاز به کالری دارند. هرچه سن کودکان بیشتر می‌شود,نیاز آنها به مواد غذایی افزایش می‌یابد.از طرفی نیاز دختران به کالری کمتر از پسران است.

نیازهای غذایی کودکان در سنین ۷ تا ۱۱ سالگی

چربی:دراین سنین چربی غذای کودکان بایدحدود ۳۰ درصدتمام کالری مورد نیاز بدن آنها را تشکیل و حداکثر ۱۰ درصد آن,چربی اشباع شده‌مانند چربی گوشت‌ها,کره و روغن‌های جامد و بقیه از چربی اشباع نشده مانند روغن‌های گیاهی مایع مثل روغن زیتون ,آفتاب گردان ,کنجد وذرت باشد.

کودکان در این سنین دوست دارندغذای شیرین وچرب بخورند,مخصوصا اگر در آنها مغزها یا آجیل به‌کار رفته باشد,مانند شکلات ,شیرینی,بستنی و غیره.این نوع غذاهای چرب و شیرین گرچه خوشمزه ومطبوع کودکان است،ولی جایگزین غذای اصلی کودک می شود و باعث افزایش وزن و چاقی او ‌می‌گردد.

مادر برای تهیه‌ی غذای خانواده ,باید از روغن‌های خوب و مناسب  که در حرارت اطاق مایع هستند,استفاده کند و از روغن‌هایی که جامد هستند مانند چربی گوشت ها ,خامه,کره و روغنهای جامد کمتر بهره ببرد.

چربی گوشت ماهی مناسب و خوب است,ولی پوست مرغ وماهی دارای چربی نامناسب است.حدود ۶۰ درصد از چربی موجود در شیر و لبنیات از نوع نامناسب است.جگر، قلوه وکله پاچه دارای مقادیر زیادی کلسترول هستندکه خوردن آنها باعث افزایش کلسترول خون کودک می‌شود.

بنابراین برای تهیه غذای کودکان باید:

۱-از گوشت مرغ وماهی بدون پوست استفاده کرد.

۲-غذا را به شکل آب پز یا کبابی تهیه و کمتر با روغن سرخ کرد.

۳-اگر غذا سرخ می‌شود,از مقدار کمی روغن,آن هم روغن مایع روی حرارت کم استفاده کنید.

۴-به جای شیر و لبنیات معمولی از انواع کم چرب آن استفاده کنید.

مواد پروتئینی:کودکان در سنین ۷تا۱۱سالگی به مواد پروتئینی نیاز دارند که شامل پروتئین‌های حیوانی(گوشت ,تخم مرغ,شیرولبنیات)وپروتئین های گیاهی(غلات,حبوبات,آجیل‌ها,سبزی‌های برگ دارسبز) باشد؛به‌طوری که در مجموع حدود ۱۵ درصدکالری مورد نیاز بدن کودک از مواد پروتئینی تامین شود.

میوه ها وسبزی ها:در این سنین باید میوه‌ها و سبزی‌ها در غذای کودکان گنجانده شود.از این طریق کودک هم به ویتامین‌های موجود در سبزیجات و میوه‌جات دسترسی پیدامی‌کندو هم به علت وجود فیبر در آنها دچار یبوست نمی‌شود.

کلسیم: درسنین ۷تا۱۱ سالگی ,کودکان جهش رشدی دارند,بنابراین باید مقدار کافی کلسیم در رژیم غذایی آنها وجود داشته باشد.منبع اصلی کلسیم ,شیر و لبنیات است که باید در رژیم غذایی کودک گنجانده شودتا نیاز بدن ,مخصوص”کلسیم مورد نیاز استخوان‌ها تامین گردد.در این سال‌ها خوردن غذای میان وعده‌ای بسیار مهم است,زیرا مصرف تنها سه نوبت غذا(صبح وظهر وشب)برای کودک در حال رشد وفعالیت جسمی و مغزی است, اصلا کافی نیست و همان‌طور که ذکر شد بدن او نیاز به همه‌ی مواد غذایی,مخصوصا گلوکز در تمام شبانه روز دارد که باید در جریان خون کودک وجود داشته باشد.بنابراین غذای میان وعده‌ای سالم و کافی باید در اختیار کودکان دبستانی قرارداده شودتا آنها بتواننددر فاصله‌ی وعده‌های غذایی اصلی ,از میان وعده‌ها هم استفاده کنند. کودکان در این سنین به خوردن غذای بیرون از خانه,دکه ورستوران‌ها وغذاهایی مانند ساندویچ,همبرگر ,پیتزا…تمایل دارند.این نوع غذاها ممکن است از نظر ترکیب و روش پخت,سالم وبهداشتی نباشد.بنابراین پدر ومادر باید سعی کنندغذاهای مطبوع و دلخواه کودک را در منزل تهیه نمایندو در اختیار او قرار دهند و سعی کنند غذا خوردن بیرون از خانه را به یکی دوبار در هفته محدود کنند.

منبع: مجله نیک ونو/ شماره 49

 
تگها : طب سنتی
ارسال نظر
* نام شما:

* ایمیل شما: (محرمانه)

* پیام شما:
رتبه: بد            خوب
کد نمایش داده شده را تایپ نمایید:

تازه سازی
طراحی سایت با مهریاسان