دانشمند طب سنتی ایران درگذشت

تاریخ خبر : ۱۳۹۶/۰۱/۳۱ --- کد خبر ۳۰۴

دانشمند طب سنتی ایران درگذشت

محمدمهدی اصفهانی، دانشمندی آگاه در علوم تغذیه، سلامت روان، طب روحانی، تاریخ پزشکی و نسخه‌شناسی بود که زحمات بی‌توقع وی در احیای صحیح و منطقی طب سنتی ایران بر کسی پوشیده نیست.

دانشمند طب سنتی ایران درگذشت

براساس گزارش به دست آمده از خبرگزاری بلاغ، محمود خدادوست - مشاور وزیر و مدیر کل دفتر طب سنتی ایرانی- اسلامی، در پیامی به مناسبت درگذشت چهره ماندگار طب سنتی ایران،  با بیان اینکه استاد، دکتر محمدمهدی اصفهانی، دانشمندی آگاه در علوم تغذیه، سلامت روان، طب روحانی، تاریخ پزشکی و نسخه‌شناسی بود که زحمات بی‌توقع وی در احیای صحیح و منطقی طب سنتی ایران بر کسی پوشیده نیست، فقدان بی‌جبران وی را به جامعه پزشکی، خانواده طب سنتی و تمامی شاگردان ایشان تسلیت گفت.

متن پیام به شرح زیر است:

مَوتُ العالِمِ مُصیبَةٌ لا تُجبَرُ و ثُلمَةٌ لا تُسَدُّ؛ و هُوَ نَجمٌ طـمِسَ...  

مرگ عالم مصیبتى جبران‌ناپذیر و رخنه‌اى بسته‌ناشدنى است؛ و او ستاره‌اى است که غروب مى‌کند.

حضرت رسول اکرم(ص)

با دریغ و تاسف در سوگ عالمی بی‌بدیل می‌نشینیم که فقدانش بی‌جبران است و باورش بسی دشوار. شمع وجودش چراغ راهمان بود و ادب حضورش معلم اخلاقمان.

استاد بی‌ادعای علم و عمل، که تمامی عمر جز خدمت به خلق آرزویی نداشت، پس از سالیان متمادی تلاش و مجاهدت در مسیر احیای میراث گهربار علمای کهن این مرز و بوم، دار فانی را به امید رضایت پروردگار وداع گفت و جامعه علمی کشور را در سوگ نشاند. استاد، دکتر محمدمهدی اصفهانی، دانشمندی آگاه در علوم تغذیه، سلامت روان، طب روحانی، تاریخ پزشکی و نسخه‌شناسی بود که زحمات بی‌توقع ایشان در احیای صحیح و منطقی طب سنتی ایران بر کسی پوشیده نیست.

اینجانب بر خود فرض می‌دانم، درگذشت استاد را به جامعه پزشکی، خانواده طب سنتی و تمامی شاگردان ایشان تسلیت عرض نمایم.

استاد تواضع و ایمان؛

در بهار طبیعت، روح بی‌قرارت به دیدار معشوق شتافت تا همچون غنچه، پیراهن تن بشکافی و قدم در راه بی‌پایان این آغاز گذاری. سفرت سلامت و راهت پر رهرو باد.

تاریخ انتشار : جمعه ۲۵ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۴۸

 
تگها : اخبار طب سنتی , اخبار
ارسال نظر
* نام شما:

ایمیل شما: (محرمانه)

تلفن شما: (محرمانه)

* پیام شما:
رتبه: بد            خوب

کد نمایش داده شده را تایپ نمایید:

تازه سازی
طراحی سایت با مهریاسان